close
تبلیغات در اینترنت

۵ روش برای توقف دعوا در یک رابطه

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

۵ روش برای توقف دعوا در یک رابطه

بازدید: 144
۵ روش برای توقف دعوا در یک رابطه

اگر دعوا به یکی از پایه های ثابت رابطه شما با شریک زندگی‌تان تبدیل شده است شما در حال تخریب و آسیب رساندن به رابطه‌تان هستید. بحث‌های کوچک بر سر شستن ظرف‌ها و یا آوردن بچه‌ها از مدرسه می‌تواند راه را برای جر و بحث‌های بزرگ‌تر باز کند.

من می‌دانم که این چیزی نیست که شما از رابطه خود می‌خواهید. شما می‌خواهید قادر به تحمل تفاوت‌ها و سوءتفاهم ها در یک محیط آرام و با رعایت احترام باشید. اگر شما به دنبال داشتن یک رابطه شاد و سالم هستید، پیاده سازی راه و روش‌هایی برای جلوگیری از دعواهایی که مخرب رابطه شما هستید یکی از نکات کلیدی است که باید به آن متعهد باشید. بروز استرس، ناامیدی و اختلاف بین شما و شریک زندگی‌تان امری است اجتناب ناپذیر. همه چیز بستگی به شما و مسئولیتتان در رسیدگی به اختلاف و حل آن به عنوان یک تیم دارد.

۱- نسبت به تفاوت‌های یکدیگر آگاهانه برخورد کنید.

مردان و زنان از نظر زیست شناختی متفاوت خلق شده‌اند. جان گری، نویسنده کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی در کتاب خود توضیح می‌دهد که ما چگونه با وجود تفاوت میان زنان و مردان می‌توانیم روابطی با محبت، شاد و با حفظ و رعایت احترام با شریک زندگی خود داشته باشیم.

شخصاً این کتاب به روابط بین من و همسرم کمک نموده و امروز من تفاوت‌های خود را و او نیز تفاوت‌های من را درک می‌کند. وقتی مردان در موقعیت استرس قرار می‌گیرند ترجیح می‌دهند کمی از زمان را به تنهایی برای تجزیه و تحلیل مشکل سپری کنند، در حالی که زنان برای رسیدن به راه حل مشکل ترجیح می‌دهند در راه یافتن راه حل، بیشتر صحبت کنند. این فقط یک مثال بود، اما بدون توجه به همین نکته ساده جر و بحث‌های بسیاری بین زنان و مردان رخ می‌دهد که باعث تخریب روابطشان می‌گردد.

این کتاب را مطالعه کنید [ جستجو برای خرید کتاب] و آنچه را آموخته‌اید با شریک زندگی‌تان به اشتراک بگذارید. به تفاوت‌های خود و شریک زندگی‌تان آگاه شوید تا بتوانید با درک بهتری نسبت به رفع اختلافات و پذیرش تفاوت‌ها قدم بردارید.

۲- با وقت خواستن از بحث خارج شوید.

وقتی که در حال جنگ و دعوا با شریکتان هستید ممکن است به آنچه می‌گویید توجه زیادی نکنید و همین امر باعث می‌شود تا شما به آسانی حرف‌هایی بزنید که باعث رنجش و آسیب زدن به احساسات شریک زندگی‌تان بشود.

وقتی که شما به شدت درگیر یک بحث شدید هستید بهترین گزینه توقف بحث برای لحظات کوتاهی است. این کار باعث می‌شود تا کمی از حرارت بحث و فضا کاسته شده و شما حرف‌هایی را به زبان نیاورید که قصد گفتنش را ندارید! خود من در زمانی که با همسرم جر و بحث می‌کنیم به شدت فرد احساسی هستیم و به سرعت درگیر بحث می‌شوم و همسرم چون با این مفهوم آشناست به سرعت زمانی را برای درک موضوع بحث از من طلب می‌کند که باعث فروکش کردن شدت و حرارت درگیری ما می‌شود، در این حالت شما نمی‌توانید همچنان انگشت‌های خود را به سوی یکدیگر نشانه بروید.

وقتی شما و شریک زندگی‌تان در این روش باتجربه شوید، با ایجاد زمان میان بحث هر دو در موقعیت آرام‌تری قرار می‌گیرید. شما می‌توانید در آن زمان پیاده روی کرده و یا به مطالعه بپردازید. به هر حال هر روشی برای ایجاد این وقفه و زمان بکار بگیرید بسیار بهتر است از حاضر جوابی کردن و داغ کردن بحث است.

در این زمان اگر یکی از شما خواهان ادامه بحث به هر شکلی است و حاضر نیست زمان بدهد خیلی دوستانه به شریک زندگی‌تان بگویید: «من تو را دوست دارم و کمی زمان نیاز دارم تا به حرف‌های تو فکر کنم و دوست ندارم حرفی بزنم که از گفتن آن پشیمان بشوم.» به او اطمینان بدهید که او را دوست دارید و دوباره در کنارش خواهید بود.

۳- گوشتان را باز کنید و با کفش های او راه بروید.

یکی از زیبایی‌های نژاد انسان این است که همه ما دارای ذهن منحصر به فردی هستیم و می‌توانیم با استفاده آن فلسفه و روش زندگی خود را داشته باشیم. شریک زندگی‌تان ممکن است فلسفه ای متفاوت در مورد جنبه های مختلف زندگی داشته باشد. مهم این است که شما به فلسفه زندگی او احترام بگذارید. شما هرگز نمی‌توانید او را وادار کنید تا به شیوه و روش شما فکر و زندگی کند و متأسفانه بسیاری از زوج‌ها تلاش می‌کنند تا فکر و فلسفه شریک خود را تغییر دهند اما از این روش نتیجه ایی نخواهند گرفت.

تنها کسی که شما می‌توانید او را تغییر دهید خودتان هستید. شما آن کسی نباشید که همیشه می‌گوید یا راه من یا هیچ!! همیشه در زمان وجود یک اختلاف بهترین راه این است که گوش خود را باز نگه داشته و پای خود را در کفش شریکتان قرار دهید تا شرایط را همانند او ببینید. ممکن است دیدگاه او با شما در یک راستا نباشد و شما آن را قبول نداشته باشید اما با احترام به نظر او بجای بحث درباره «من» های خودتان تلاش خواهید نمود درباره «ما» صحبت کرده و به درک مشترک برسید.

۴- تصمیم بگیر امروز صدایت را بالا نبری.

در یک دعوا ساده‌ترین کار بالا بردن صداست، از آنجا که احساسات شما تحریک شده و ناراحت هستید بالا بردن صدا روشی می‌شود برای اثبات نقطه نظرتان. این روش هیچ کاری نمی‌کند جز افزودن آتش به شعله های آتش و هرچه این آتش بیشتر شود سخت‌تر و شعله‌ور تر خواهد شد.

امروز متعهد بشو و تصمیم بگیر تا در میان یک بحث و دعوا صدایت را بالا نبری و این کار به عنوان آخرین روشی که به شریک زندگی‌تان صدمه خواهد زد انتخاب کنید! بالا نبردن صدا در میان یک دعوا بهترین روش برای ایجاد تفاهم و حل مشکل است و این تعهد برای شما و شریک زندگی‌تان خوب است بلکه به عنوان یک عادت مثبت می‌توانید آن را در تمامی مراحل زندگی خود حفظ نمایید.

۵- تلاش برای یافتن ریشه های پنهان مسائل.

آیا شما هم هنگام جر و بحث متوجه این موضوع می‌شوید که در حال دعوا بر سر چیزهای ساده و پیش پا افتاده ایی هستید؟ مثل شستشوی سطل زباله! یا تماشای بیش از حد تلویزیون!؟ اگر پاسختان مثبت است این احتمال وجود دارد که بایستی مسائل عمیق‌تری در رابطه شما و شریک زندگی‌تان وجود داشته باشد که نمود خارجی خود را در این سطح به نمایش می‌گذارد.

بسیاری از زوج‌ها به حل سطحی مسائل می‌پردازند، مسائلی مانند حسادت، استرس‌های مالی، روابط خانوادگی، روابط جنسی، اعتقادات مذهبی، بچه‌ها و… وقتی شما مسائل را به صورت سطحی بر طرف می‌کنید و به ریشه آن نمی‌پردازید همه چیز موقتی است و در یک شرایط جدید دوباره ماشه بحث و دعوا کشیده خواهد شد.

اگر شما صرفاً به رفع مسائل به صورت سطحی بپردازید دیگر به حل مسائل ریشه ای توجهی نخواهید کرد. معمولاً در مقابل هر مشکلی یک ریشه ایی وجود دارد. صرفاً توجه به درمان‌های سطحی شما را از درمان رابطه باز خواهد داشت و رابطه شما را به نقطه ایی بحرانی خواهد رساند. برخی از مسائل ریشه ایی پنهان چیزهایی هستند مانند : فقدان محبت، کنترل بیش از اندازه، عدم تعهد، فقدان اعتماد، عدم صداقت و احترام دو طرفه و تفکر تمامیت خواه و…

اگر بخواهید برای رفع مشاجرات و جلوگیری از دعوا قدمی مثبت بردارید حتماً لازم است تفکرتان را به صورت تیمی بکار بگیرید و هر دو در قالب یک تیم برای حل مشکل قدم بردارید.

منبع : lifehack


این مطلب در تاریخ: سه شنبه 28 مرداد 1393 ساعت: 20:13 منتشر شده است
نظرات()

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

امار

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

» رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

پشتيباني آنلاين

پشتيباني آنلاين

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1127
کل نظرات کل نظرات : 239
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 2
تعداد اعضا تعداد اعضا : 671

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 298
بازدید دیروز بازدید دیروز : 106
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 4
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 1
آي پي امروز آي پي امروز : 49
آي پي ديروز آي پي ديروز : 57
بازدید هفته بازدید هفته : 404
بازدید ماه بازدید ماه : 3,002
بازدید سال بازدید سال : 26,587
بازدید کلی بازدید کلی : 471,448

اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی آی پی : 54.236.234.60
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
تاریخ امروز امروز : سه شنبه 27 آذر 1397

نظرسنجي

کدوم بهترهدرباره ما

باشگاه هم اندیشان شبکه چهار